C kategorija Presto autoskolā: labākais laiks ir tagad!

Līdz ar epidemioloģisko situāciju, mācību formāts autoskolā pēdējos nu jau teju 2 gadus ir mainījies. Presto autoskolā arī šobrīd teoriju visās kategorijās, tostarp C kategorijā, iespējams apgūt attālināti. Tas nozīmē, ka nav jātērē ne laiks, ne nauda, lai ierastos uz apmācību klātienē. Līdz ar to teorijas kursu iespējams uzsākt pat atrodoties ārzemēs vai produktīvāk izmantot mājsēdes un karantīnas laiku tepat Latvijā. Turklāt Presto autoskola ir lielākā autoskola valstī, kas nozīmē, ka C kategorijas vadīšanas nodarbības nepieciešamības gadījumā iespējams apmeklēt dažādās pilsētās. Kopā Presto darbojas 97 pilsētās un ciemos.

Tieši neparastās situācijas un ierobežojumu dēļ šobrīd mācīties autoskolā ir izdevīgāk kā jebkad. Ērti iekārtojoties dīvānā turpat savās mājās, iespējams apgūt C kategorijas teorijas kursu, kas sastāv no 10 teorijas nodarbībām. Turklāt, ņemot vērā, ka kravas pārvadājumu joma saglabā stabilitāti arī šajos mainīgajos laikos, tas ir drošs karjeras virziens, kuru izraudzīties ienākumu gūšanai nākotnē. Daudziem ir aktuāla pārkvalificēšanās un jaunas profesijas apguve, ņemot vērā Covid-19 ienestās pieprasījuma izmaiņas visdažādākajās nozarēs.

Vairāk par C kategoriju pastāstīsim raksta turpinājumā!

C kategorijas iegūšanas nosacījumi

Galvenais ierobežojums, lai iegūtu C kategorijas vadītāja tiesības, ir vecums. Ņemot vērā lielo atbildību, kas saistās ar kravu pārvadājumiem, šīs kategorijas tiesības var iegūt tikai sākot no 21 gadu vecuma.

Tomēr tāpat obligāts priekšnoteikums ir B kategorijas vadītāja tiesības. Tās, savukārt, iespējams iegūt jau no 18 gadu vecuma, bet apmācības uzsākt pat agrāk - jau no 16 gadu vecuma. Ņemot vērā, ka tiesību iegūšana nākotnē paver visdažādākās karjeras iespējas transporta jomā, tostarp kā C kategorijas kravas auto vadītājam, ir vērts pieredzi autoskolā iegūt jau agrākā vecumā un nokārtot savus pirmos CSDD eksāmenus.

Vienīgais izņēmuma gadījums, kad C kategoriju iespējams iegūt agrāk, ir iestājoties Nacionālajos bruņotajos spēkos. Saistībā ar militāro dienestu likumdošanā izdalīti noteikti izņēmumi, līdz ar to C kategorijas vadītāja apliecību iespējams iegūt jau no 19 gadu vecuma. Tomēr dienests vēl negarantē, ka C kategorijas tiesību iegūšana būs iekļauta individuālajā apmācībā - ne visiem šī iespēja tiek piedāvāta.

Kas ir C kategorija?

Saskaņā ar vispārējo informāciju C kategorijā ietilpst mehāniskie transportlīdzekļi, kuru pilna masa pārsniedz 3500 kg un kas neatbilst D1 un D kategorijai. C kategorijas transportlīdzeklis paredzēts ne vairāk kā 8 pasažieru pārvadāšanai (vadītāju neieskaitot). Pie kategorijas pieder arī vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilnā masa nav lielāka par 750 kg.

Alternatīva C kategorijai ir C1 kategorija, kuru iespējams iegūt jau no 18 gadu vecuma. Arī pie šīs kategorijas tiek pieskaitīti mehāniskie transportlīdzekļi, kuru pilnā masa pārsniedz 3500 kg, bet noteikts maksimālais pilnās masas ierobežojums - līdz 7500 kg. Arī tie neietilpst D vai D1 kategorijā. Labus darba piedāvājumus iespējams atrast arī tikai ar C1 kategorijas tiesībām.

Kāpēc iegūt C kategoriju?

Transporta nozarē C kategorijas iegūšana paver plašas karjeras iespējas kā kravu pārvadātājam, strādājot gan Eiropas, gan NVS valstīs. Turklāt ar C kategorijas tiesībām darbu iespējams atrast ne vien Latvijā, bet labākas peļņas meklējumos arī doties uz ārzemēm, kur iespējams nopelnīt vairāk.

Turklāt, kā viena no labāk apmaksātajām profesijām Latvijā ir šoferis tālbraucējs. Lai kļūtu par tālbraucēju, papildus jāiegūst arī CE kategorija. Tāpat pārvadājumu sfērā obligāta prasība ir kods 95 apmācība, kura tāpat tiek nodrošināta Presto autoskolā.

Kur strādāt?

Darba iespējas ir plašas. Transporta nozarē iespējams minēt tādus atpazīstamus uzņēmumus kā “BLS Baltic Logistics Solutions” un “Kreiss”. Tomēr vakances C1, CE un C kategorijas vadītājiem piedāvā visdažādākie sludinājumi. Iespējams caurskatīt, piemēram, sludinājumu portālā dalder.lv atverot sadaļu “vadītāji” apakšsadaļā “kravas auto vadītājs”. Tāpat, ierakstot google meklētājā galvenos atslēgvārdus, piemēram, “C kategorija vakances”, automātiski iznirs virkne piedāvājumu.

Cik maksā C kategorija?

Lai iegūtu C kategorijas tiesības Presto autoskolā, jārēķinās ar minimālo ieguldījumu 618.03 EUR apmērā. Apmācību izdevumus sastāda teorijas kurss, pirmā palīdzība, medicīniskās izziņas iegūšana, dokumentu noformēšana, valstī noteiktās 10 minimālās braukšanas nodarbības un ar CSDD saistītie izdevumi kā braukšanas mācību atļaujas izsniegšana, teorijas un vadīšanas eksāmens un tiesību izsniegšana.

Saskaņā ar noteikumiem, lai kravas automobiļa vadītājs būtu tiesīgs veikt komercpārvadājumus, papildus obligāti jāiegūst profesionālā transportlīdzekļa vadītāja kategorija - kods 95. Saskaņā ar Presto autoskolas cenu kalkulatoru, tas prasa minimālo ieguldījumu 281.33 EUR apmērā. No šīs summas iespējams atrēķināt pirmās palīdzības un medicīniskās izziņas izdevumus 84.00 EUR apmērā, ja tas nokārtots jau kārtojot C kategoriju.

Kopējie izdevumi var atšķirties individuāli, ņemot vērā katram vadītājam nepieciešamo nodarbību skaitu. Ja vajadzīgas vairāk nodarbības kā valstī noteiktais minimums, kopējās izmaksas pieaug. Tāpat to nosaka veiksme CSDD eksāmenos.

Aprēķinot provizoriskās izmaksas, iespējams secināt, ka C kategorijas iegūšanas izmaksas pielīdzināmas 1 kravas pārvadātāja algai.

Priekšrocības Presto autoskolā

Lemjot par labu C kategorijai un apmācībām Presto autoskolā, kursantiem iespējams izmantot būtiskas priekšrocības. Pateicoties elastīgajiem nosacījumiem, iespējams ietaupīt gan laiku, gan naudu. Turklāt tāds bonuss kā iespēja brīvi mainīt instruktorus samazina konflikta rašanās risku.

Atšķirībā no standarta prakses piesaistīt kursantu 1 instruktoram, Presto katram ir iespēja izvēlēties un brīvi mainīt instruktorus. Turklāt rezervēt nodarbības iespējams katru dienu, tajā skaitā nedēļas nogalēs un svētku dienās. Līdz ar to C kategorijas apmācības iespējams noslēgt tik ātri kā 10 dienu laikā, ja vien nodarbības tiek apmeklētas ik dienas un ar valstī noteikto nodarbību minimumu kursantam ir pietiekami, lai sagatavotos CSDD eksāmenam.

Turklāt elastīgi ir arī lokācijas nosacījumi, jo kursanti brīvi rezervēt nodarbības var arī dažādās Latvijas pilsētās. Tas nozīmē, ka izbraucienu ārpus pilsētas, viesojoties pie vecvecākiem vai vecākiem, iespējams apvienot ar braukšanas nodarbībām autoskolā.

Vēl viens nozīmīgs bonuss ir Presto autoskolas atklātības politika. Šī ir viena no retajām autoskolām nozarē, kas nodrošina iespēju līgumu apskatīt vēl pirms tā parakstīšanas turpat mājaslapā. Līdz ar to katram kursantam ir pietiekami laika, lai rūpīgi iepazītos ar tā saturu un intereses gadīumā pat parādītu pazīstamam juristam.

Presto ir arī moderna autoskola. Tāpēc tā piedāvā virkni ikdienas uzdevumu atvieglojošu digitālo funkciju autoskolas mājaslapā. Katram kursantam tiek izveidots savs profils, kurā iespējams sekot teorijas nodarbību grafikam, maksājumu vēsturei un rezervēt nodarbības pie instruktoriem. Tiklīdz cits kursants atceļ nodarbību, tas atspoguļojas online grafikā un sniedz iespēju citiem kursantiem rezervēt noteikto laiku.

Lai labāk sagatavotos eksāmeniem, Presto mājaslapā iespējams pildīt autoskolas un CSDD testus. Turklāt, lai nezaudētu motivāciju mācīties, Youtube kanālā autoskola sagatavojusi arī izklaidējoša rakstura video par tiesību iegūšanas tēmu.

C kategorija un jauna karjera!

C kategorija ir solis pretim pieprasītai un drošai karjerai. Pārvadājumu nozarē arvien trūkst kvalificētu darbinieku, līdz ar to Latvijas uzņēmumi spiesti piesaistīt šoferus arī no ārzemēm. Visbiežāk kravu pārvadājumu sfērā Latvijā strādā no tādām valstīm kā Ukraina, Krievija un Baltkrievija.

Ja saskati sevi nākotnē strādājam kā C kategorijas vadītāju, piesakies apmācībai presto.lv - līgumu iespējams noslēgt turpat mājaslapā!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Patīk raksts? Patīk vai pastāsti draugiem!

© avtomobili.lv. Izmantojiet materiālus tikai ar izdevēja atļauju.